Paspartu – atrakcyjna prezentacja miniatury

ramy do obrazów

Miniaturowe zdjęcia, miniaturowe obrazy oraz miniaturowe grafiki warto zawsze prezentować używając do tego paspartu. Szerokie obramowanie otaczające zdjęcie umieszczone w ramce pozwala na znacznie lepsze jego ukazanie, niż ukazanie samego zdjęcia w niewielkiej ramie. Dzięki użyciu paspartu można zaprezentować niewielkie zdjęcie, czy obraz używając całkiem pokaźnej ramy do obrazów. Paspartu sprawia wrażenie, że obraz umieszczony w środku jest centrum całej jego ekspozycji.

Oddzielenie krawędzi zdjęcia od ramy sprawia, że staje się ono samoistnym bytem, który nie jest sprzężone z otaczającą je ramką. Patrząc z perspektywy obserwatora poprzez zastosowanie odpowiednio cieniowanego lub dekorowanego paspartu można uzyskać efekt zdjęcia zatopionego wewnątrz ramy lub też wychodzącego przed ramę. Taki efekt sprawia, że każdy przyglądający się zdjęciu zwróci na nie szczególną uwagę, a co za tym idzie zapamięta przedstawione na nim wydarzenie lub osoby. Takie znaczenie paspartu dla prezentacji uzasadnia jego stosowanie oraz pozwala ze zdjęcia historycznego w średnim stanie technicznym i przy średniej jakości wykonania uzyskać niewiarygodny efekt.

Miniaturowe obrazki, także otoczone paspartu są znacznie bardziej urokliwe i uzyskują, coś, co możemy nazwać pełnią lub ich dopełnieniem. Ramy do obrazów , które do nich przylegają, bardzo często są również tym, co uniemożliwia dostrzeganie obrazu z innych perspektyw, a także ogranicza dopływ światła, co nie pozwala dostrzegać pełni obrazu, a przez to również zamysłu malarza zmierzającego do uzyskania efektu pewnej gry światłem. Warto zadbać o odpowiednia prezentację zdjęć, grafik i obrazów w naszych domach, aby mogły one cieszyć nie tylko nas, ale również odwiedzających nas dzieci.

Zobacz też: Ramy do obrazów | Nielsenpolska.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *